Fotosoutěž: Bílé Karpaty – 40 let

CHKO Bílé Karpaty slaví výročí 40 let od svého vyhlášení a my bychom vám rádi dali příležitost podělit se o krásy Bílých Karpat zachycených vašimi objektivy fotoaparátů. 

 

Jaké je téma soutěže?

Soutěž je otevřená pro všechny fotografy, amatérské i profesionální, dětské i dospělé. V rámci soutěže budou vyhlášeny tyto kategorie.

Dospělí

  • Krajina Bílých Karpat (působivé pohledy na krajinu a panoramata Bílých Karpat v jakémkoli ročním období)
  • Bělokarpatská flóra a fauna (strhující záběry ze života rostlin a živočichů Bílých Karpat)
  • Člověk a Bílé Karpaty (stopy pozitivní činnosti člověka v krajině Bílých Karpat od stavení, těžké práce až po folklor)

Autor může do každé kategorie zaslat až 5 soutěžních snímků (celkem tedy 15).

Děti

Určená pro fotografy do 15 let. Téma libovolné z kategorie dospělých. Každý autor může zaslat celkem 6 soutěžních snímků.

 

Do kdy soutěž trvá?

Zasílání fotografií je spuštěno od 1. 4. 2020 a bude ukončeno 15. 9. 2020.

Poté proběhne hodnocení odbornou porotou a na konferenci ke 40. výročí vyhlášení CHKO Bílé Karpaty v Luhačovicích 19. 11. 2020 budou slavnostně vyhlášeny výsledky a předána ocenění.

 

Jak se bude hodnotit?

Zaslané fotografie bude hodnotit porota z AOPK ČR složená z odborných pracovníků, fotografů a vedení CHKO Bílé Karpaty. Vyhodnoceny budou 3 nejlepší snímky z každé kategorie pro dospělé (bez určení pořadí) o 6 nejlepších z dětské kategorie (bez určení pořadí).

 

O co se hraje?

Soutěž je primárně zaměřená na amatérské obdivovatele přírody a krajiny Bílých Karpat a tomu odpovídají i ocenění.

Všichni autoři vítězných fotografií budou pozváni na konferenci ke 40 letům CHKO Bílé Karpaty v Hotelu Harmonie u luhačovické přehrady 19. 11. 2020 (vstup a oběd zdarma, možnost účasti na terénní exkurzi), kde jim bude předáno ocenění a dárková taška s upomínkovými předměty k 40. výročí CHKO Bílé Karpaty.

Ocenění mladí fotografové (do 15 let) získají poukaz pro sebe a doprovod na speciální exkurzi do běžně nepřístupných míst CHKO Bílé Karpaty a dárkovou tašku s upomínkovými předměty k 40. výročí CHKO Bílé Karpaty.

 

Co se s fotkami stane?

Vaše soutěžní fotografie využijeme (vždy s uvedením autora) pro propagaci a osvětu v oblasti ochrany přírody a krajiny Bílých Karpat.

Vítězné fotografie budou vystaveny ve velkém formátu na konferenci k 40 letům vyhlášení CHKO Bílé Karpaty a dále budou použity jako putovní výstava v regionu. Vybrané fotografie budou též využity při tvorbě výročního kalendáře a upomínkových předmětů.

 

Kam a jak zaslat fotky?

Pokud jste se rozhodli zúčastnit se fotosoutěže, která oslavuje krásu CHKO Bílé Karpaty, nezbývá než k nám dostat vaše soutěžní snímky. Už teď se na všechny moc těšíme.

Fotografie můžete zaslat přes různá internetová uložiště (uloz.to, leteckaposta.cz, uschovna.cz) vždy s uvedením jména, kontaktu a kategorie na email radomir.stas@nature.cz

Nebo můžete využít přímo náš internetový formulář přes který lze fotky nahrát a odeslat přímo.

V případě dotazů se obraťte na email: radomir.stas@nature.cz

Regionální pracoviště Správa CHKO Bílé Karpaty

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt