Bílé Karpaty

     Bílé Karpaty návštěvníkům nabízejí nejen jedinečnou přírodu a krajinu plnou krásných panoramat, ale také množství kulturních památek a stále živých lidových obyčejů.

     Chráněná krajinná oblast (CHKO) Bílé Karpaty je území, které se vyznačuje nejvyšší druhovou rozmanitostí orchidejí ve střední Evropě. To byl také jeden z důvodů, proč byly Bílé Karpaty v roce 1996 zařazeny na seznam biosférických rezervací UNESCO, tedy seznam světového kulturního a přírodního dědictví. K nejznámějším místům v CHKO patří národní přírodní rezervace Čertoryje, Zahrady pod Hájem a Javorina. K jejich návštěvě můžete využít značených pěších turistických tras Klubu českých turistů.

     Cyklisté mohou v Bílých Karpatech vyzkoušet dálkovou Beskydsko-karpatskou magistrálu či některou z regionálních tras. Lyžaři využívají služeb několika zimních středisek rozmístěných převážně na Uherskobrodsku. Pokud preferujete běžecké lyžování, máte možnosti několikanásobně širší a kvalitní trasy najdete téměř ve všech oblastech Bílých Karpat.

     Bílé Karpaty jsou především pestrou mozaikou svérázných regionů. V nich můžete navštívit řadu památek lidové architektury a kulturních akcí, ale také propadnout kráse místních nářečí, ochutnat dobré víno či slivovici.

Regionální pracoviště Správa CHKO Bílé Karpaty

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt